Język niemiecki


STRONA POŚWIĘCONA DOSKONALENIU UMIEJĘTNOŚCI W POSŁUGIWANIU SIĘ JĘZYKIEM NIEMIECKIM. WITAJ.


Merula NIEMIECKI - szukaj

  • Web
  • Images
  • News
  • Videos


AKTUALNOŚCI


Uwaga! ta strona jest stroną archiwalną. Najnowsze wpisy w dziale dla uczących się języka niemieckigo oraz wszystkie ćwiczenia interaktywne zobaczysz na stronie język niemiecki w nowej odsłonie. Zapraszamy.

Uwaga! ta strona jest stroną archiwalną. Najnowsze wpisy w dziale dla uczących się języka angielskiego oraz wszystkie ćwiczenia zobaczysz na stronie język angielski w nowej odsłonie. Zapraszamy.

Data wpisu: 30.09.2014
Aktualności język niemieckiWelttur 3 - rozdział 5 - ćwiczenia - zestaw ćwiczeń przed sprawdzianem obejmuje odmianę czasownika i dobieranie właściwego czasownika ze względu na jego znaczenie. Zwroty językowe tematycznie związane z ochroną środowiska oraz tryb przypuszczający Konjunktiv II czasowników "sein" (wäre), "haben" (hätte) oraz "werden" (würde) z bezokolicznikiem.

Data wpisu: 24.09.2014
Aktualności język angielski Wskazówki pomocy i rekomendacja - Łukasz przygotował zwroty przydatne przy udzielaniu wskazówek i rekomendacji w języku angielskim.

Data wpisu: 17.09.2014
Aktualności język niemiecki Już od początku roku szkolnego pracujemy nad doskonaleniem słownictwa. Andrzej z 3g przygotował listę słówek do rozdziału pierwszego z podręcznika Welttour 4. Zachęcamy do pracy z ćwiczeniami interaktywnymi. Na dopasowanie i wpisanie znaczenia losowo wybranych słówek. Lista zawiera około 270 słówek i zwrotów. To dość sporo, ale większość słownictwa to znane i wielokrotnie już na tym etapie powtarzane jednostki. Zachęcamy do powtórek. Link do ćwiczeń i tabeli słówek znaleźć można w nowej zakładce WELTTOUR IV w dziale z językiem niemieckim.

Data wpisu: 06.06.2014
Aktualności język niemiecki Zgodnie z obietnicą udostępniamy interaktywne ćwiczenia z Matura 2014 z języka niemieckiego wraz z rozwiązaniami i nagraniami ścieżki dźwiękowej. pdf Matura podstawowa z języka niemieckiego maj 2014 - Kliknij i pobierz plik pdf z zadaniami egzaminu maturalnego oraz pdf Transkrypcja tekstu - słuchanie - matura podstawowa 2014 - język niemiecki. Link Słuchanie prowadzi do pierwszego ćwiczenia sprawdzającego umiejętność rozumienia tekstu słuchanego. Linki do kolejnych zadań z zestawu można znaleźć w menu na górze strony. Można też poćwiczyć czytanie z tego zestawu maturalnego.

Data wpisu: 30.05.2014
Aktualności język angielski Quiz 2014 "I know everything" - dostępna jest już piąta edycja quizu obejmującego wiedzę o języku angielskim i zagadnienia z realioznawstwa krajów anglojęzycznych (Wielka Brytania, Stany Zjednoczone Ameryki Północnej i Australia). Zapraszamy do rozwiązywania zadań.

Data wpisu: 13.05.2014
Aktualności język niemiecki Matura 2014 pdf Matura podstawowa z języka niemieckiego maj 2014 - Kliknij i pobierz plik pdf z zadaniami egzaminu maturalnego oraz pdf Transkrypcja tekstu - słuchanie - matura podstawowa 2014 - język niemiecki. Już wkrótce nagrania i odpowiedzi z ćwiczeniami interaktywnymi do części podstawowej jak również do części rozszerzonej egzaminu maturalnego z języka niemieckiego.

Data wpisu: 08.05.2014
Aktualności język angielski Szczególnie przyszłorocznych maturzystów zachęcamy do zapoznania się z aktualnym arkuszem Matura pisemna z języka angielskiego 2014 na poziomie podstawowym. Transkrypcja - część egzaminu z zadaniami na słuchanie. Słuchanie - nagrania z interaktywnymi ćwiczeniami i rozwiązaniem. Czytanie - zadania sprawdzające umiejętność rozumienia tekstu czytanego. Sugerowane odpowiedzi - jeśli nie potraficie sami wykonać ćwiczeń można skorzystać z klucza.
Matura 2014 Nowość część rozszerzona. pdf Matura rozszerzona z języka angielskiego maj 2014 - Arkusz 1, pdf Matura rozszerzona z języka angielskiego maj 2014 - Arkusz 2 - Kliknij i pobierz plik pdf z zadaniami egzaminu maturalnego oraz pdf Transkrypcja tekstu - słuchanie - matura rozszerzona 2014 - język angielski. Struktury gramatyczno-leksykalne , Słuchanie - nagrania z interaktywnymi ćwiczeniami i rozwiązaniem. Czytanie - zadania sprawdzające umiejętność rozumienia tekstu czytanego. Sugerowane odpowiedzi - jeśli nie potraficie sami wykonać ćwiczeń można skorzystać z klucza.

Data wpisu: 30.04.2014
Aktualności język angielski Zgodnie z obietnicą zamieszczamy nagrania z ćwiczeniami interaktywnymi do matury z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym z 2011 roku z rozwiązaniem. Matura 2011 Nowość część rozszerzona. pdf Matura rozszerzona z języka angielskiego maj 2011 - Arkusz 1, pdf Matura rozszerzona z języka angielskiego maj 2011 - Arkusz 2 - Kliknij i pobierz plik pdf z zadaniami egzaminu maturalnego oraz pdf Transkrypcja tekstu - słuchanie - matura rozszerzona 2011 - język angielski Egzamin maturalny z języka angielskiego Poziom rozszerzony – część I ćwiczenie 1 - struktury gramatyczno leksykalne (dwa ćwiczenia) oraz część 2 nagrania z ćwiczeniami interaktywnymi - słuchanie (3 ćwiczenia) i czytanie(trzy ćwiczenia).

Data wpisu: 29.04.2014
Aktualności język angielski Z uwagi na liczne prośby zamieszczamy zaległe nagrania z ćwiczeniami interaktywnymi do matury z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym. W zakładce MATURA od dawna dostępne są do pobrania arkusze wraz z transkrypcją. Uzupełniamy je o nagrania oraz ćwiczenia z rozwiązaniem. pdf Matura rozszerzona z języka angielskiego maj 2012 - Arkusz 1, pdf Matura rozszerzona z języka angielskiego maj 2012 - Arkusz 2 - Kliknij i pobierz plik pdf z zadaniami egzaminu maturalnego oraz pdf Transkrypcja tekstu - słuchanie - matura rozszerzona 2012 - język angielski Egzamin maturalny z języka angielskiego poziom rozszerzony – część I ćwiczenie 1 - struktury gramatyczno leksykalne (dwa ćwiczenia) oraz część 2 nagrania z ćwiczeniami interaktywnymi - słuchanie (3 ćwiczenia) i czytanie(trzy ćwiczenia). Wszystkie ćwiczenia z rozwiązaniami. Zaglądajcie do naszego portalu. Jeszcze przed długim weekendem zamieścimy będące w przygotowaniu nagrania z ćwiczeniami z matury na poziomie rozszerzonym z języka angielskiego z 2011 roku.

Data wpisu: 29.04.2014
Aktualności język niemiecki Plik mp3 do pobrania z pozdrowieniami dla klasy 1d ze szczególną dedykacją dla Karoliny .

Data wpisu: 28.04.2014
Aktualności język angielski Kolejna propozycja dla wszystkich, którzy intensywnie ćwiczą umiejętności językowe przed nadchodzącą maturą z języka angielskiego. Proponujemy nagrania maturalne i arkusz pdf Matura podstawowa z języka angielskiego maj 2007 - Kliknij i pobierz plik pdf z zadaniami egzaminu maturalnego oraz pdf Transkrypcja tekstu - słuchanie - matura podstawowa maj 2007 - język angielski. Słuchanie - nagrania z interaktywnymi ćwiczeniami podzielone na poszczególne zadania. Czytanie - zadania sprawdzające umiejętność rozumienia tekstu czytanego.

Data wpisu: 25.04.2014
Aktualności język angielski W naszym portalu językowym dostępny jest już aktualny arkusz Pobierz plik arkusza w formacie pdf Egzamin gimnazjalny - Język angielski - arkusz poziom podstawowy 2014 i Pobierz plik arkusza w formacie pdf Transkrypcja tekstów nagrań - język angielski - poziom podstawowy 2014 Zachęcamy wszystkich do poddania się testowi . Doszły nas słuchy, że tegoroczny egzamin gimnazjalny odbywał się w radosnej atmosferze za sprawą nagrań, których wkrótce będziecie mogli posłuchać na naszych stronach.

Data wpisu: 25.04.2014
Aktualności język niemiecki Podobnie jak w przypadku języka angielskiego zachęcamy do zapoznania się z aktualnym arkuszem gimnazjalnym z języka niemieckiego. Pobierz plik arkusza w formacie pdf Egzamin gimnazjalny - Język niemiecki - arkusz poziom podstawowy 2014 oraz Pobierz plik arkusza w formacie pdf Transkrypcja tekstów nagrań - język niemiecki - poziom podstawowy 2014. Lektura obowiązkowa dla przyszłorocznych gimnazjalistów.

Data wpisu: 24.04.2014
Aktualności język angielskiZachęcamy do pracy z oryginalnymi nagraniami i ćwiczeniami maturalnymi tym bardziej, że zbliża się termin kolejnego egzaminu dojrzałości. Zobaczcie jak wyglądała matura w maju 2008 roku w część podstawowej pdf Matura podstawowa z języka angielskiego maj 2008 - Kliknij i pobierz plik pdf z zadaniami egzaminu maturalnego oraz pdf Transkrypcja tekstu - słuchanie - matura podstawowa maj 2008 - język angielski. Słuchanie - nagrania z interaktywnymi ćwiczeniami. Czytanie - zadania sprawdzające umiejętność rozumienia tekstu czytanego.

Data wpisu: 02.04.2014
Aktualności język angielski Klasa 1 f przygotowała kolejny zestaw słówek do podręcznika Succes. Rozdział 7 tematycznie porusza zagadnienia świata przyrody. Znajdziecie w nim tematykę proekologiczną oraz związaną z nowoczesnymi technikami i technologiami. Uczymy się i bawimy dopasowując znaczenie losowych słówek lub wpisując ich znaczenie.

Data wpisu: 27.03.2014
Aktualności język angielski  Matury próbne i zestawy maturalne cieszą się wśród użytkowników tego portalu dużym powodzeniem i zainteresowanie. Proponujemy kolejny zestaw sprzed dwóch lat. Matura 2012 poprawa sierpień część podstawowa pdf Matura podstawowa poprawkowa z języka angielskiego sierpień 2012 - Kliknij i pobierz plik pdf z zadaniami egzaminu maturalnego oraz pdf Transkrypcja tekstu - słuchanie - matura podstawowa sierpień 2012 - język angielski. Słuchanie - nagrania z interaktywnymi ćwiczeniami. Czytanie - zadania sprawdzające umiejętność rozumienia tekstu czytanego.

Data wpisu: 16.03.2014
Aktualności język niemiecki Welttour 3 - Rozdział 4 - słówka - przygotowana przez Andrzeja lista około 150 słówek z rozdziału 4 tematycznie związana z zakupami. Produkty spożywcze, miejsca dokonywania zakupów, zwroty.

Data wpisu: 11.03.2014
Aktualności język niemiecki Quiz Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych - pod tym linkiem znajdziecie najnowsze zadania konkursowe, z którymi zmierzyli się we wtorek 11.03.2014 r. uczestnicy I Konkursu Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych w ZSZ1 im. KEN. Wszystkich, uczestników konkursu zapraszamy na ogłoszenie wyników, wręczenie dyplomów i nagród (w tym nagród pocieszenia) w czwartek na długiej przerwie do świetlicy szkolnej. Zapraszam wszystkich do sprawdzenia swojej wiedzy w quizie dotyczącym wiadomości z geografii, kultury, astronomii, muzyki, sportu, motoryzacji oraz literatury i sztuki krajów niemieckojęzycznych. Zachęcamy do poćwiczenia i powtórzenia zasad związanych z rodzajnikiem określonym i nauki w formie zabawy Mistrz rodzajnika.

Data wpisu: 06.03.2014
Aktualności język angielski Od Pani Profesor oraz uczniów klasy If otrzymałem "sympatyczny plik ze słówkami z podręcznika New Matura success pre-intermediate" - Rozdział 6 Słówka tematycznie nawiązują do żywienia. Jedzenie i picie, potrawy i napoje w sumie lista około 210 słówek. Jak zwykle można uczyć się tego zakresu słownictwa w tabeli ukrywając dowolną część słownictwa lub język, można też zrobić sobie losowy test i uczyć się oraz doskonalić słownictwo dopasowując znaczenie losowych słówek lub wpisując ich znaczenie. Życzę przyjemnej nauki. Dziękuję za współpracę i zapraszam ponownie.

Data wpisu: 26.02.2014
Aktualności język niemiecki Welttour 1 - Rozdział 6 - słówka - to link, pod którym znajdziecie listę słówek i z działu Gesundheitswelt - Świat zdrowia, przygotowaną przez Karola. Powtórzycie i nauczycie się części ciała, dolegliwości i słownictwa potrzebnego w czasie wizyty w gabinecie lekarskim. Jak zwykle szukajcie linków do dodatkowych ćwiczeń i przetestujcie swoją wiedzę przygotowując się do testu.

Data wpisu:24.02.2014
Aktualności język niemiecki 11. marca o godzinie 8.00 w sali 47 odbędzie się Szkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych. Konkurs ten składał się będzie z dwóch dyscyplin: Quiz Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych oraz Mistrz rodzajnika. Do udziału w konkursie zapraszam wszystkich chętnych uczniów w ZSnr1 im. KEN. Przykładowe quizy oraz mistrz rodzajnika z poprzednich lat możecie zobaczyć w zakładce Quizy. Konkurs obejmuje wiedzę ogólną głównie na temat Niemiec, Austrii i Szwajcarii. Pytania dotyczą historii, geografii, polityki oraz realioznawstwa obszaru niemieckojęzycznego. W celu przygotowania się do konkursu polecam strony Wikipedii, Deutsche Welle , Spiegel, Goethe Institut itp. Warto też śledzić wiadomości telewizyjne i prasowe na temat Niemiec, Austrii i Szwajcarii. Serdecznie zapraszam do udziału w konkursie. Dla zwycięzców przewidziano nagrody rzeczowe. Chętni proszeni są o zgłaszanie się do Pana Piotra Wójsa lub do nauczycieli języka niemieckiego.

Data wpisu:23.02.2014
Aktualności język niemiecki Rozdział 7 Przygotowując się do sprawdzianu wiadomości z rozdziału 7 podręcznika "Welttour 2" zainteresują was ćwiczenia na czas przyszły Futur I - odmianę czasownika werden, dopasowywanie zwrotów, przyimki i zwroty przyimkowe z celownikiem - Dativ, oraz układanie pytań do wyróżnionych części zdania.

Data wpisu: 15.01.2014
Aktualności język angielski W zakładce z przydatnymi zwrotami znajdziecie kolejne tabele przygotowanye przez Łukasza. Tym razem jest to Reklamacja - Reklamowanie towarów i usług oraz wyrażanie niezadowolenia w rozmowie z pracownikiem firmy usługowej.

Data wpisu:14.01.2014
Aktualności język niemiecki Rozdział 6 W ramach przygotowania do sprawdzianu wiadomości z rozdziału 6 podręcznika "Welttour 2" proponujemy ćwiczenia na zaimki pytające, stopniowanie przymiotników, układanie zdań z tłumaczeniem oraz dyscypliny sportowe. Ćwiczeń do rozdziału pątego szykajcie w zakładce "Weltour II" w dziale z językiem niemieckim.

Data wpisu:13.01.2014
Aktualności język niemiecki Rozdział 5 Ćwiczenia powtórzeniowe do rozdziału piątego podręcznika Welttour 1. Zestaw obejmuje test wyboru, uzupełnianie dialogu odpowiednimi formami czasownika i słownictwem, przymiotniki układanie zdań z tłumaczeniem oraz wyszukiwanie produktów spożywczych i napojów w stosie liter - gra.

Data wpisu: 05.01.2014
Aktualności Merula W galerii przedstawiamy naszego nowego psa. Figa zajęła miejsce swojej poprzedniczki, która udała się do krainy wiecznych łowów (niestety takie jest psie życie).

Data wpisu: 31.12.2013
Aktualności Merula Wszystkim gościom serwisu Merula życzymy Szczęśliwego Nowego Roku, spełnienia marzeń i sukcesów w nauce języków obcych. Niech ten rok będzie lepszy niż stary!

Data wpisu: 10.12.2013
Aktualności Merula Zapraszamy do zapoznania sie z aktualnymi ofertami książkowymi. W księgarni. Zbliża się okres prezentów pod choinkę, a książka zawsze jest lubianym prezentem. Warto kupić sobie też coś do poczytania. Oferta jest naprawdę szeroka i wielotematyczna. Każdy znajdzie coś dla siebie. Niekoniecznie musi być to podręcznik czy słownik do nauki języków obcych. Jeśli jeszcze tego nie próbowaliście, przeczytajcie książkę w języku obcym. Jest to doskonały sposób uczenia się języków obcych oraz powtarzania. Jeśli nie pielęgnujemy umiejętności posługiwania się językiem obcym, niestety szybko tę umiejętność tracimy.

Data wpisu:11.12.2013
Aktualności język niemiecki Welttour 3 - Rozdział 2 - ćwiczenia. Ćwiczenia na drugi przypadek rzeczownika (Genitiv - dopełniacz) oraz stronę bierną w czasie teraźniejszym "Präsens" i w czasie przeszłym "Präteritum". Ponadto ćwiczenie na odmianę przymiotnika do rozdziału trzeciego Welttour 3 - Rozdział 3 .

Data wpisu:02.12.2013
Aktualności język niemiecki Welttour 2 - Rozdział 3 - ćwiczenia. Kilka zadań z zakresu składni. Zastosowanie właściwego szyku w zdaniu ze spójnikami wymagającymi szyku prostego, przestawnego lub końcowego oraz wyrażenia przymiotnikowe (3 ćwiczenia).

Data wpisu: 20.11.2013
Aktualności język angielski W zakładce z przydatnymi zwrotami znajdziecie kolejne zwroty w tabelach przygotowanych przez Bartłomieja. Tym razem jest to Rozpoczynanie rozmowy, konwersacji i reakcje - starting a conversations and reactions - Można powtórzyć lub nauczyć się w jaki sposób rozpocząć i prowadzić rozmowę oraz reagować na wypowiedzi rozmówcy. Zwroty przydatne będą podczas matury ustnej z języka angielskiego.

Data wpisu:19.11.2013
Aktualności język niemiecki Welttour 2 - Rozdział 3 - słówka. Kolejna lista słówek o tematyce szkolnej. Najlepiej jest systematycznie powtarzać małe porcje 8-12 słówek. Systematyczna praca przynosi najlepsze efekty. W ćwiczeniach losujecie po 10 słówek do przyporządkowania i 8 słówek do wpisania ich znaczenia. W każdym rozdziale można samemu sprawdzić znajomość danego zakresu słownictwa. Należy zapoznać się z instrukcją.

Data wpisu:18.11.2013
Aktualności język niemiecki Welttour 1 - Rozdział 5 - słówka. Porcję słówek opracował dla was Kacper. Postarajcie się uczyć słownictwa systematycznie powtarzając małe porcje 8-12 słówek. Systematyczna praca przynosi najlepsze efekty. W ćwiczeniach losujecie porcje 10 słówek do przyporządkowania i 8 słówek do wpisania ich znaczenia.

Data wpisu:18.11.2013
Aktualności język niemiecki Präteritum - Imperfekt - teoria - w zakładce PODSTAWY I GRAMATYKA, w dziale język niemiecki prezentujemy najważniejsze zagadnienia teoretyczne z przykładami i ćwiczeniami dotyczące czasu przeszłego Präteritum/Imperfekt w języku niemieckim. Zachęcamy wszystkich do powtórzenia i utrwalenia wiedzy w tym zakresie.

Data wpisu:14.11.2013
Aktualności język niemiecki W zakładce PODSTAWY I GRAMATYKA, w dziale język niemiecki prezentujemy najważniejsze zagadnienia teoretyczne z przykładami i ćwiczeniami dotyczące czasownika w języku niemieckim. Pod linkiem Wszystko o czasowniku niemieckim znajdują się czasowniki regularne, czasowniki nieregularne, czasowniki modalne, czasowniki zwrotne oraz czasowniki rozdzielnie i nierozdzielnie złożone. Często istnieje konieczność powtórzenie lub przypomnienia sobie elementarnych zasad dotyczących odmiany, nieregularności i zastosowania czasownika. Wszystko znajdziecie teraz w pigułce w postaci podręcznej ściągi.

Data wpisu:13.11.2013
Aktualności język niemiecki Justyna przygotowała słówka do dwóch rozdziałów podręcznika Welttur 3 - rozdział 3 - Kultura - rozdział poświęcony kulturze oraz Welttur 3 - rozdział 5 - Nasza planeta - rozdział tematycznie powiązany z ochroną środowiska i związanymi z tym problemami na naszej planecie.

Data wpisu: 12.11.2013
Aktualności język angielski W zakładce z przydatnymi zwrotami znajdziecie kolejne dwa linki do tabeli przygotowanych przez Dawida. Tym razem są to zwroty Zastanawianie się - co powiedzieć oraz Reakcja na opowiadanie. Prezentowane zwroty pozwolą wam zyskać na czasie, gdy jest to konieczne i chcecie krótko zastanowić się nad udzieleniem odpowiedzi np. podczas egzaminu maturalnego lub zareagować na zasłyszaną historię czy opowiadanie.

Data wpisu: 12.11.2013
Aktualności język niemiecki Można już ćwiczyć Słówka - Rozdział 4 - Welttour 1 , które zostały przygotowane przez Karolinę. Przygotujcie się do kartkówki z tego zakresu słownictwa korzystając również z interaktywnych ćwiczeń na dopasowanie i wpisywanie znaczenia słownictwa.

Data wpisu: 10.11.2013
Aktualności Merula Aby ułatwić poruszanie się po stronach serwisu Merula została przebudowana Galeria. Teraz możliwe jest przeglądanie zdjęć w odrębnych kategoriach na stronie głównej, jak i pojedynczo w zależności od zainteresowań. Do wyboru pozostaje pięć tematycznych zbiorów zdjęć: ptaki, krajobrazy, rośliny, zwierzęta oraz świat podwodny. Do każdego zbioru można dotrzeć z poziomu menu głównego, gdzie znajdują się linki. Zapraszamy do oglądania i komentowania fotografii.

Data wpisu: 08.11.2013
Aktualności język angielski Plany i sugestie - Tabelę zwrotów z tłumaczeniem przygotował dla was Dawid. Zwroty możecie wykorzystać na ustnym egzaminie maturalnym podczas rozmowy z odgrywaniem roli - pierwsze zadanie egzaminacyjne.

Data wpisu: 08.11.2013
Aktualności język niemiecki Można już ćwiczyć Słówka - Rozdział 5 - Welttour 2. Jak zwykle lista słówek przedstawiana jest w tabeli, którą można sobie sortować klikając w nagłówek, wybierać dowolne partie słownictwa i oczywiście korzystać dodatkowych ćwiczeń na dopasowanie znaczenia słownictwa lub wpisywanie.

Data wpisu: 30.10.2013
Aktualności język angielski Relacjonowanie - Narrative - Listę zwrotów przydatnych do opowiadania, relacjonowania wydarzeń z przeszłości zebrał dla was Grzegorz. Znajomość tych wyrażeń możecie później wykorzystać podczas matury ustnej z języka angielskiego.

Data wpisu: 23.10.2013
Aktualności język niemiecki W zakładce "Podstawy gramatyka" w części serwisu poświęconej nauce języka niemieckiego znajdziecie link do teorii z przykładami w temacie Odmiana przymiotnika po rodzajniku nieokreślonym. Jako przygotowanie do sprawdzianu z drugiego rozdziału podręcznika Welttour 2 przejrzyjcie ćwiczenia na odmianę przymiotnika, zaimki pytające oraz antonimy.

Data wpisu: 23.10.2013
Aktualności język angielski Zwiedzanie miasta - Listę zwrotów przydatnych podczas zwiedzania miasta przygotowali Jakub i Piotr. Zwroty zebrano w przejrzystej tabeli dostępnej pod linkiem w zakładce "Przydatne zwroty do matury i nie tylko" w dziale "Język angielski".

Data wpisu: 21.10.2013
Aktualności język angielski U lekarza - Karol uzupełnił angielskie zwroty na okoliczność wizyty lekarskiej o opisywanie objawów chorobowych. Opracował także odpowiedzi na okoliczność rozmowy kwalifikacyjnej Job interview - Answers.

Data wpisu: 21.10.2013
Aktualności język niemiecki Amadeusz ubiegł wszystkich i przygotował drugi rozdział słówek do podręcznika Welttour 2. Jak zwykle lista słówek przedstawiana jest w tabeli, którą można sobie sortować klikając w nagłówek, wybierać dowolne partie słownictwa i oczywiście korzystać dodatkowych ćwiczeń na dopasowanie znaczenia słownictwa lub wpisywanie. Wszystkich, którzy nie próbowali tego sposobu nauki zachęcam do testowania. Efekt zapewniony.

Data wpisu: 18.10.2013
Aktualności język niemiecki Welttur 2 - rozdział 5 - Tym linkiem powinni zainteresować się wszyscy przygotowujący się do sprawdzianu z rozdziału piątego drugiej części podręcznika Welttour (w szczególności klasa 2g). W zestawie ćwiczenia na czas przeszły Perfekt, zwroty frazeologiczne oraz tekst z lukami i tłumaczenie zdań.

Data wpisu: 16.10.2013
Aktualności język angielski U lekarza - Angielskie zwroty na okoliczność wizyty lekarskiej przygotował w formie tabelki Robert. W zestawie znajdziecie pytania i porady lekarskie. Natomiast Maciej zestawił dla was zawsze aktualne i potrzebne (przykładowo na maturze ustnej) zwroty na Opis obrazka, zdjęcia, ilustracji w języku angielskim.

Data wpisu: 15.10.2013
Aktualności język angielski Rozmowy o przeszłości - Talking about the past - Kolejna porcja zwrotów dostępna dzięki Wojtkowi w zakładce "Przydatne zwroty do matury i nie tylko". Listę możecie wykorzystać w szczególności opisując swoje aktywności w czasie weekendu.

Data wpisu: 15.10.2013
Aktualności język niemiecki Welttur 3 - rozdział 2 - słówka - Przygotowana przez Justynę lista słówek z ćwiczeniami na dobieranie i wpisywania znaczenia losowo wybranych wyrazów pomoże wam się przygotować do testu z tego zakresu słownictwa. Tematycznie słownictwo w tym rozdziale związane jest ze świętami - (Feste). Linku do tego tych ćwiczeń szukajcie w zakładce "Welttour 3" w dziale z językiem niemieckim.

Data wpisu: 14.10.2013
Aktualności Merula W galerii zamieszczamy jako wspomnienie z wakacji kolejną kategorię i katalog zdjęć. Zapraszamy do obejrzenia świata podwodnego. Rybki, sympatyczne i towarzyskie ośmiornice, jeżowce, strzykwy, olbrzymie muszle i inne ciekawostki podwodne. Zdjęcia przybliżają urok podwodnej flory i fauny. Fotografie wykonywaliśmy do głębokości około 10 metrów nurkując tylko z wyposażeniem do snorkelingu. Ten rodzaj nurkowania jest chyba najlepszym i najtańszym sposobem podejrzenia, co w wodzie piszczy. Zapraszamy.

Data wpisu: 11.10.2013
Aktualności język niemiecki Welttur 3 - rozdział 1 - ćwiczenia - Zestaw ćwiczeń powtórzeniowych i utrwalających wiedzę przed sprawdzianem z pierwszego rozdziału podręcznika Welttour 3. Zestaw obejmuje ćwicznia na zwroty związane z edukacją, konstrukcję bezokolicznikową z "zu" i bez "zu", ćwiczenia na dopasowanie, dobieranie, słowotwórstwo - czasowniki i przymiotniki odrzeczownikowe oraz wypełnianie luk w tekście.

Data wpisu: 09.10.2013
Aktualności język angielski Rośnie nasz bank użytecznych zwrotów dzięki Łukaszowi, który wzbogacił zbiór o tabelę na Wyrażanie entuzjazmu - Expressing enthusiasm . - Oczywiście w tabeli znajdą się również gotowe zwroty, gdy chcemy wyrazić brak zainteresowania dla jakiegoś pomysłu, idei czy też działania. Zapraszamy do działu Język angielski --> Przydatne zwroty do matury ustnej i nie tylko.

Aktualności Merula Więcej wpisów znajdziesz w ARCHIWUM.

Welttour I

DER, DIE - czy DAS - jaki to rodzajnik?

Ćwicz SŁÓWKA Nowość. Pod tym linkiem możecie znaleźć słownictwo do pierwszej części podręcznika Welttour. Obecnie ćwiczenia do rozdziałów: 1,2,4, 5 i 6. Przeczytajcie instrukcję i szukajcie linków do ćwiczeń dodatkowych na dobieranie i wpisywanie znaczenia losowo wybranych słówek.

Rozdział 5 Nowość. Ćwiczenia powtórzeniowe do rozdziału piątego podręcznika Welttour 1. Zestaw obejmuje test wyboru, uzupełnianie dialogu odpowiednimi formami czasownika i słownictwem, przymiotniki układanie zdań z tłumaczeniem oraz wyszukiwanie produktów spożywczych i napojów.

Welttour II

DER, DIE - czy DAS - jaki to rodzajnik?

Ćwicz SŁÓWKA Nowość. Pod tym linkiem możecie znaleźć słownictwo do drugiej części podręcznika Welttour. Przeczytajcie instrukcję i szukajcie linków do ćwiczeń dodatkowych na dobieranie i wpisywanie znaczenia losowo wybranych słówek.

ROZDZIAŁ 1 Zapraszam do przygotowania się do testu sprawdzającego opanowanie materiału z rozdziału 1 podręcznika "Welttour 2 ". Zestaw ćwiczeń obejmuje układanie zdań oznajmujących i pytających z podanych wyrazów, odmianę czasowników nieregularnych, zaimki dzierżawcze w mianowniku, celowniku i bierniku oraz zwroty przyimkowe i kolokacje.

ROZDZIAŁ 2 Przygotowanie do testu sprawdzającego opanowanie materiału z drugiego rozdziału podręcznika "Welttour 2 ". Zestaw ćwiczeń obejmuje układanie zdań oznajmujących i pytających z podanych wyrazów, odmianę przymiotników po rodzajniku nieokreślonym, zaimki pytające oraz antonimy.

ROZDZIAŁ 3 Nowość. W rozdziale 3 podręcznika "Welttour 2 ". proponujemy zestaw ćwiczeń obejmujących szyk zdania po spójnikach und, aber, denn, oder, sondern, trotzdem, dann, sonst, außerdem, dass, weil oraz wyrażenia przymiotnikowe - test. (3 ćwiczenia).

ROZDZIAŁ 4 . W ramach przygotowania do sprawdzianu wiadomości z rozdziału 4 podręcznika "Welttour 2 ". proponujemy zestaw ćwiczeń obejmujących czas Präteritum / Imperfekt czasowników regularnych, nieregularnych i modalnych, tworzenie przymiotników odrzeczownikowych, pytanie o informacje szczegółowe do podkreślonych części zdań.

ROZDZIAŁ 5 Nowość. W ramach przygotowania do sprawdzianu wiadomości z rozdziału 4 podręcznika "Welttour 2 ". proponujemy zestaw ćwiczeń obejmujących czas Perfekt czasowników regularnych i nieregularnych, dopasowanie czasowników oraz tłumaczenie zdań.

ROZDZIAŁ 6 Nowość. W ramach przygotowania do sprawdzianu wiadomości z rozdziału 6 podręcznika "Welttour 2" proponujemy ćwiczenia na zaimki pytające, stopniowanie przymiotników, układanie zdań z tłumaczeniem oraz dyscypliny sportowe.

ROZDZIAŁ 7 Nowość. W ramach przygotowania do sprawdzianu wiadomości z rozdziału 7 podręcznika "Welttour 2" proponujemy zestaw ćwiczeń obejmujących czas przyszły Futur I - odmianę czasownika werden, dopasowywanie zwrotów, przyimki i zwroty przyimkowe z celownikiem - Dativ, oraz układanie pytań do wyróżnionych części zdania.

Welttour III

DER, DIE - czy DAS - jaki to rodzajnik? Odgadnij rodzajnik losowo wybranego rzeczownika.

Ćwicz SŁÓWKA. Pod tym linkiem możecie znaleźć słownictwo do trzeciej części podręcznika Welttour. Obecnie rozdziały 1,2,3 i 5. Przeczytajcie instrukcję i szukajcie linków do ćwiczeń dodatkowych na dobieranie i wpisywanie znaczenia losowo wybranych słówek.

Welttur 3 - rozdział 1 - ćwiczenia - Zestaw ćwiczeń powtórzeniowych i utrwalających wiedzę przed sprawdzianem z pierwszego rozdziału podręcznika Welttour 3. Zestaw obejmuje ćwiczenia na zwroty związane z edukacją, konstrukcję bezokolicznikową z "zu" i bez "zu", ćwiczenia na dopasowanie, dobieranie, słowotwórstwo - czasowniki i przymiotniki odrzeczownikowe oraz wypełnianie luk w tekście.

Welttur 3 - rozdział 2 - ćwiczenia - Zestaw ćwiczeń przed sprawdzianem. Zestaw obejmuje m.in. ćwiczenia na drugi przypadek rzeczownika (Genitiv - dopełniacz) oraz stronę bierną w czasie teraźniejszym "Präsens" i w czasie przeszłym "Präteritum" .

Welttur 3 - rozdział 3 - ćwiczenia - Odmiana przymiotnika po rodzajniku określonym, nieokreślonym, bez rodzajnika i z zaimkiem dzierżawczym.

Welttur 3 - rozdział 5 - ćwiczenia Nowość - Odmiana czasownika i dobieranie właściwego czasownika ze względu na jego znaczenie. Zwroty językowe tematycznie związane z ochroną środowiska oraz tryb przypuszczający Konjunktiv II czasowników "sein" (wäre), "haben" (hätte) oraz "werden" (würde) z bezokolicznikiem.

Welttour IV Nowość

DER, DIE - czy DAS - jaki to rodzajnik? Odgadnij rodzajnik losowo wybranego rzeczownika.

Ćwicz SŁÓWKA Nowość. Pod tym linkiem możecie znaleźć słownictwo do czwartej części podręcznika Welttour. Jest to zbiór słownictwa tematycznie powiązanego z zagadnieniami maturalnymi pomyślany jako repetytorium.

SCHRITTE INTERNATIONAL I

DER, DIE - czy DAS Nowość - jaki to rodzajnik?

Ćwicz SŁÓWKA. Zapraszam początkujących germanistów do nauki słówek z języka niemieckiego. Aktualnie rozdziały 1 - 7 przygotowane na podstawie podręcznika Schritte international 1. Po kliknięciu linku przeczytajcie instrukcję! Szukajcie też linku do ćwiczeń ze słownictwem po kliknięciu przycisku z wybranego rozdziału. Życzę powodzenia.

ROZDZIAŁY 1 i 2. Zapraszam uczniów klas pierwszych do przygotowania się do testu sprawdzającego opanowanie materiału z rozdziałów 1 i 2 podręcznika "Schritte international 1". Zestaw ćwiczeń obejmuje budowę podstawowych zdań oznajmujących i pytających, zaimki dzierżawcze i osobowe, liczby do 100 oraz odmianę czasowników regularnych.

ROZDZIAŁ 3 - Essen und Trinken. Nowość W tym rozdziale ćwiczymy Potrawy i napoje, Liczba mnoga rzeczowników, Pytania, Przeczenia kein / keine.

ROZDZIAŁ 4 - Meine Wohnung. Nowość W tym rozdziale ćwiczymy Kolory, Mój pokój

ROZDZIAŁ 6 . Nowość W tym rozdziale ćwiczymy pogodę, pory roku, zwroty w restauracji, zgadzamy się i sprzeciwiamy.

ROZDZIAŁ 7 . Nowość W tym rozdziale ćwiczymy czasowniki modalne "möchten", "können" i "wollen" oraz czas przeszły Perfect.

SCHRITTE INTERNATIONAL II Nowość

Ćwicz SŁÓWKANowość. Zapraszamy do nauki słówek z języka niemieckiego. Aktualnie rozdziały 8, 9, 10, 11 przygotowane na podstawie podręcznika Schritte international 2. Po kliknięciu linku przeczytajcie instrukcję! Szukajcie też linku do ćwiczeń ze słownictwem po kliknięciu przycisku z wybranego rozdziału.

ROZDZIAŁ 8 i 9 . W tym rozdziale ćwiczymy czasowniki modalne - odmiana i zastosowanie, czasy przeszłe Perfekt i Imperfekt / Präteritum czasowników "waren" i "hatten', szyk zdania oraz tryb rozkazujący.

ROZDZIAŁ 10 . Nowość W tym rozdziale przytaczamy wypowiedzi osób trzecich - układamy zdania, szukamy części ciała, udzielamy porad, ćwiczymy zaimki dzierżawcze, odmianę rzeczownika w czwartym przypadku (Akkusativ) i doskonalimy użycie czasowników modalnych "dürfen", "müsssen", "sollen".

DELFIN część I rozdziały 1-7Nowość

Ćwicz SŁOWNICTWO. Zapraszam do nauki słownictwa z języka niemieckiego. Jak wiadomo opanowanie słownictwa jest najważniejszą umiejętnością dla każdego, kto uczy się języka obcego. Niestety jest to też największa trudność. Po kliknięciu linku przeczytaj instrukcję! Życzę powodzenia.
Ćwicz RODZAJNIK. Gdyby nie to der, die, das... - elementarne rzeczowniki.
ROZDZIAŁ 1Nauczysz się tutaj odmieniać czasowniki regularne, utrwalisz wiedzę o rzeczowniku, budowie zdań oznajmujących i pytających. Przedstaw się i powiedz coś o sobie. Udowodnij, że umiesz liczyć po niemiecku!!! Jeśli to mało zobacz jeszcze do zakładki PODSTAWY.
ROZDZIAŁ 2 W dalszym ciągu czasowniki są w naszym głównym kółkiem zainteresowań. Ale nie tylko czasownik szlifujemy w tym rozdziale. Zaimki dzierżawcze i liczebniki też należy powtórzyć. Dla oddechu od gramatyki proponuje też ćwiczenie w układaniu prostych pytań i odpowiedzi. Los, das Wissen wartet auf DICH!
ROZDZIAŁ 3 Rodzajnik określony i nieokreślony. Odmiana rzeczownika w bierniku (Akkusativ) - to najważniejsze zagadnienia, które poćwiczysz w tym rozdziale. Zmierzysz się także z zaimkami osobowymi w bierniku i innymi zaimkami. Śmiało!!!
ROZDZIAŁ 4 Czasowniki modalne, nieregularne i rozdzielnie złożone są główną trudnością w tym rozdziale. Poćwicz budowę zdań z tymi czasownikami. Doskonal umiejętność odmiany tych typów czasownika. Prosty dialog z pewnością nie przysporzy ci trudności. Zapraszam!!!
ROZDZIAŁ 5 W tym rozdziale uczymy się przyimków. Możesz poćwiczyć przyimki i powtórzyć zwroty przyimkowe. Ponadto piszemy daty i godziny. Tym razem ćwiczenia pomyślane są jako zabawa. Wejdź i zobacz. Z pewnością miło spędzisz czas!!!
ROZDZIAŁ 6 Jak opowiedzieć co robiłeś wczoraj??? Jasne. Trzeba znać jakiś czas przeszły. W tym rozdziale ćwiczymy użycie czasu przeszłego. Tabelę czasowników nieregularnych znamy już przecież doskonale :). No to jazda! Przekształcamy zdania, uzupełniamy właściwą formę czasownika - fajna zabawa. Zobacz sam!!!
ROZDZIAŁ 7Nowość Zaimki osobowe. Odmiana i zastosowanie w zdaniach. Dopełnienie wyrażone zaimkiem osobowym w przypadku trzecim i czwartym. Zapraszam do ćwiczeń!!!

DELFIN część II rozdziały 8-14

SŁOWNICTWO Nowość Ćwiczenia na słownictwo. Kolejne partie słówek do ćwiczeń i powtórek Rozdziały 8-11.
Zostań mistrzem!!! Ćwicz RODZAJNIK Kolejna seria rzeczowników. Wiesz jaki mają rodzajnik. Wejdź!
ROZDZIAŁ 8 Słownictwo z zakresu "Essen und Trinken". Szlifuj budowę zdań ze spójnikami "wenn" oraz "weil". Tryb rozkazujący i stopniowanie przymiotników z pewnością nie przysporzą ci nadzwyczajnych trudności.
ROZDZIAŁ 9 Damit, um...zu, dass - Powtórz składnię zdań z tymi spójnikami. Sprawdź swoje umiejętności w konstrukcji bezokolicznikowej. Opowiedz o swoim wspaniałym mieszkaniu i przygodach przy przeprowadzce. An die Arbeit :).
ROZDZIAŁ 10 W tym rozdziale zajmujemy się głównie przymiotnikiem. Odmiana przymiotnika po rodzajniku określonym i nieokreślonym. Ponadto możesz ułożyć dialog i nauczyć się opisywać wygląd zewnętrzny osób i rzeczy. Zapraszam!!!
ROZDZIAŁ 11 W tym rozdziale zajmujemy się przede wszystkim rekcją czasownika. Układamy pytania z użyciem rekcji. Możesz ułożyć dialog i poćwiczyć zaimki.
ROZDZIAŁ 12 Nowość W tym rozdziale ćwiczymy zdania ze spójnikami dass, während,i obwohl. Ponadto doskonalimy czas przeszły Imperfekt (Präteritum) i przyimki wegen, trotz i während - wymagające drugiego przypadku (Genitiv).
ROZDZIAŁ 13 Nowość Który, która, które - zdania z tymi spójnikami są podstawowym zagadnieniem w 13 rozdziale.

ALLES KLAR 1BNowość

SŁOWNICTWO Nowość Pod tym linkiem uczymy się słownictwa z poszczególnych rozdziałów podręcznika "Alles klar 1B". Zapraszam. Obecnie rozdziały 9, 10, 12, 13 i 14
ROZDZIAŁ 13NowośćW tym rozdziale podróżujemy różnymi środkami lokomocji i zwiedzamy. Możesz ułożyć dialog i poćwiczyć przyimki, odmianę rodzajnika określonego oraz czas przeszły Perfekt. Śmiało kliknij link. Wiedza czeka!

ALLES KLAR 2ANowość

SŁOWNICTWO Nowość Pod tym linkiem uczymy się słownictwa z poszczególnych rozdziałów podręcznika "Alles klar 2A". Zapraszam.
ROZDZIAŁ 1 Doskonalenie umiejętności budowy zdań. Czasy Perfekt i Imperfekt oraz drugi przypadek Genitiv. To wszystko możesz doskonalić w tym rozdziale.
ROZDZIAŁ 2 Nowość Styl ubierania się moda i wygląd zewnętrzny to zagadnienia kluczowe w tym rozdziale. Ważną umiejętnością jest tutaj opanowanie bogatego zasobu słownictwa i stosowanie przymiotników, o których też coś będzie. Zapraszam.
ROZDZIAŁ 3 Nowość Doskonalenie umiejętności budowy zdań ze spójnikami "weil" i "wenn" oraz konstrukcji "um...zu" w połączeniu z tematyką "u lekarza" "zdrowie" oraz "nałogi" są zagadnieniami dominującymi w tym rozdziale. Bądź zdrowy i nie daj się nałogom.

PODSTAWY GRAMATYKA Nowość

Wszystko o czasowniku niemieckimNowość - Teoria z przykładami. Rodzaje czasowników:

Czasowniki regularne - Teoria

Czasowniki nieregularne - Teoria

Czasowniki modalne - teoria

Czasowniki zwrotne - teoria

Czasowniki rozdzielnie i nierozdzielnie złożone - teoria

Odmiana czasownika regularnego - wybrany losowo czasownik regularny należy odmienić oraz uzupełnić kilka przykładów z tym czasownikiem.

Liczby 0-100 - wybierane losowo liczby do stu. Obecnie dwa ćwiczenia

Podstawy Coś dla początkujących. Poćwicz odmianę czasowników i budowę zdań twierdzących pytających i przeczących.

Czas przeszły Perfekt. Ułóż zdania.

Präteritum - Imperfekt - teoria. - Wszystkie podstawowe, najważniejsze reguły tworzenia czasu przeszłego Imperfekt z przykładami i ćwiczeniami interaktywnymi. Czas przeszły Imperfekt. Wybierz właściwą formę czasownika.

Jeszcze inne dwa ćwiczenia. Tabela czasowników nieregularnych

Przekształcanie zdań z czasu teraźniejszego na czasy przeszłe Perfekt i Imperfekt możesz poćwiczyć pod tym linkiem. Czas przeszły Imperfekt. Wybierz właściwą formę czasownika.

Tabela - stopniowanie przymiotników i przysłówków - warto znać choćby podstawowe, często używane przymiotniki.

Odmiana przymiotników po rodzajniku nieokreślonymNowość - Tabela końcówek teoria i przykłady zastosowania odmiany przymiotnika w zdaniach.

TABELA czasowników nieregularnych

TABELA Nowość Spróbuj swoich sił i sprawdź jak radzisz sobie z czasownikami nieregularnymi. A tutaj Tabelę czasowników nieregularnych języka niemieckiego możesz poćwiczyć w jeszcze inny sposób - uzupełniając właściwą formę czasownika. Lückentext.
tabela - Kliknij i pobierz plik worda uproszczona, podstawowa tabela niemieckich czasowników nieregularnych.
Kolejne dwa ćwiczenia na sprawdzenie znajomości czasowników nieregularnych. Tabela czasowników nieregularnychNowość

MATURA Nowość

INFORMATOR O EGZAMINIE MATURALNYM Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO OD ROKU SZKOLNEGO 2014/2015. Zachęcamy was do zapoznania się z tym dokumentem, który zawiera wmagania do egzaminu maturalnego, procedury przeprowadzania egzaminu oraz przykłady zadań i sprawdzane umiejętności językowe.

Matura 2014 Nowość pdf Matura podstawowa z języka niemieckiego maj 2014 - Kliknij i pobierz plik pdf z zadaniami egzaminu maturalnego oraz pdf Transkrypcja tekstu - słuchanie - matura podstawowa 2014 - język niemiecki. Słuchanie - nagrania oraz Czytanie z interaktywnymi ćwiczeniami do części podstawowej egzaminu maturalnego z języka angielskiego - maj 2014.

Matura 2013 Nowość pdf Matura podstawowa z języka niemieckiego maj 2013 - Kliknij i pobierz plik pdf z zadaniami egzaminu maturalnego oraz pdf Transkrypcja tekstu - słuchanie - matura podstawowa 2013 - język niemiecki. Słuchanie - nagrania oraz Czytanie z interaktywnymi ćwiczeniami do części podstawowej egzaminu maturalnego z języka angielskiego - maj 2013.

Matura 2013 część rozszerzona. pdf Matura rozszerzona z języka niemieckiego maj 2013 - Arkusz 1, pdf Matura rozszerzona z języka niemieckiego maj 2013 - Arkusz 2 - Kliknij i pobierz plik pdf z zadaniami egzaminu maturalnego oraz pdf Transkrypcja tekstu - słuchanie - matura rozszerzona 2013 - język niemiecki

Matura 2012 pdf Matura podstawowa z języka niemieckiego maj 2012 - Kliknij i pobierz plik pdf z zadaniami egzaminu maturalnego oraz pdf Transkrypcja tekstu - słuchanie - matura podstawowa 2012 - język niemiecki. Słuchanie - nagrania z interaktywnymi ćwiczeniami do części podstawowej egzaminu maturalnego z języka angielskiego - maj 2012.

Ćwicz SŁOWNICTWO Nowość Zapraszam do nauki słownictwa z języka niemieckiego. Słownictwo podzielone jest tematycznie.
1. Człowiek 2. Dom 3. Szkoła 4. Praca 5. Żywienie, 6. Życie rodzinne i towarzyskie, 7. Zakupy i usługi, 8. Podróżowanie i turystyka, 9. Kultura Nowość, 10. Sport,11. Zdrowie 12. Nauka i technika, 12. Państwo i społeczeństwo, 13. Świat przyrody Przeczytaj instrukcję po kliknięciu linku! Życzę powodzenia.
Przygotuj się do egzaminu dojrzałości. Powtórka czasowników z rekcją! Tabela - Rekcji czasownika oraz Rekcja czasownika - Ćwiczenia.
Langsam gesprochene Nachrichten - link do wiadomości czytanych przez lektora w zwolnionym tempie. Doskonałe ćwiczenie czytania i wymowy. Ponadto polecam Nagrania wideo wraz z ćwiczeniami. Adresy, które powinien znać każdy maturzysta zamierzający zdawać język niemiecki na maturze.

dokument Proste Pytania - Einfache Fragen Nowość - podstawowe pytania i odpowiedzi jako powtórka.

PRZYDATNE ZWROTY do matury ustnej i nie tylko Nowość

Opis obrazka - Zwroty potrzebne do opisu obrazka, zdjęcia, fotografii itp. Opisz kto i co znajduje się na obrazku, gdzie znajdują się osoby przedstawione na zdjęciu i co one robią. Uzasadnij, dlaczego wybierasz ten obrazek.

GIMNAZJUM Nowość

TESTY

Prezentujemy tutaj różne testy o różnym stopniu zaawansowania. Przykładowy zestaw losowych TESTÓW DLA POCZĄTKUJĄCYCH Nowośćuczących się około 1 godziny tygodniowo po okresie około 6 miesięcy nauki.

Sprawdź się w testach trochę trudniejszych TEST 1Nowość Spróbuj swoich sił w tym teście jeśli uczysz się trochę dłużej języka niemieckiego. Polecamy ten zestaw dla uczących się 2 godziny tygodniowo po około roku nauki.

Sprawdź się w testach. TEST 2 Nowość Proste testy, które mogą wykazać stopień Twojego zaawansowania w posługiwaniu się językiem niemieckim. Wymagają one wiedzy na poziomie drugiej klasy szkoły średniej.

QUIZY

Quiz Bożonarodzeniowy Zapraszamy do multimedialnej i multikulturowej zabawy o tematyce świątecznej.

Konkursu Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych, który odbył się 27.03.2012r. składał się z dwóch dyscyplin:
Quiz Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych,
Mistrz rodzajnika
Quiz Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych - z dnia 19.03.2013 r. Zapraszam do sprawdzenia swojej wiedzy.
Quiz Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych - z dnia 11.03.2014 r. Zapraszam do sprawdzenia swojej wiedzy.

Nota techniczna

Aby móc korzystać z serwisu konieczne jest odblokowanie JAVA SCRYPTu w używanej przeglądarce . Bez tego nie będą działać poprawnie ćwiczenia, których interaktywność wykorzystuje techniczne możliwości tego języka programowania.
Zachęcamy do używania alternatywnych przeglądarek jak Opera, Chrom lub Firefox aby w pełni skorzystać z serwisu. Starsze wersje przeglądarki INTERNET EXPLORER nie obsługują poprawnie niektórych funkcji. Aktualizuj tę przeglądarkę internetową, jeśli chcesz korzystać za jej pomocą z naszej strony by nie czuć się sfrustrowanym i zażenowanym.
Prosimy również o zgłaszanie wszystkich znalezionych błędów, uwag lub pomysłów pod adres Merula . Z góry dziękujemy. Życzymy miłej nauki i zabawy!!!
Jeśli podoba ci się nasza strona i uważasz, że jest wartościowa, poleć ją wśród swoich znajomych w portalach społecznościowych.Z serwisu mogą korzystać wszyscy bezpłatnie. W dowód wdzięczności dla autorów serwisu możesz obejrzeć reklamy, pozostawić miłe słowo w księdze gości lub zrobić zakupy w księgarni internetowej Selkar. Dziękujemy.


Aby wpisać znaki nie występujące w polskim układzie klawiatury PRZYTRZYMAJ (lewy) ALT i wpisz NUMER korzystając z klawiatury numerycznej.
Ä = 0196  , ä = 0228   Ö = 0214  , ö = 0246   Ü = 0220   ü = 0252  ß = 0223


W górę

Napisz do nas


AntiBot 
 


Słownik PL <-> DE

 

Losowe słówko  


Reklama 

Data

 

Księgarnia


Wydawnictwo Nowa Era

Welttour 2 LO. Podręcznik z ćwiczeniami. Język niemiecki (2012)

../niemiecki/Schritte international_3

Welttour – to nowoczesna seria: * przewidziana na dwie lub trzy godziny tygodniowo przygotowująca do matury na poziomie podstawowym (zgodnie z wymaganiami egzaminacyjnymi obowiązującymi od 2012 r.) umożliwiająca – dzięki materiałom dodatkowym – pracę z uczniami na różnych poziomach zaawansowania.

nasza cena:
61,50 zł
cena rynkowa: 62,00 zł
Pozostałe podręczniki Welttour

Niebisch Daniela, Penning-Hiemstra Sylvette

Schritte international 2 Podręcznik z ćwiczeniami Edycja polska

../niemiecki/Schritte international_3

Schritte jest kursem przeznaczonym dla osób bez znajomości języka niemieckiego, porusza tematy dnia codziennego, życia rodzinnego i pracy zawodowej. Jest doskonałym podręcznikiem m.in. dla osób, które planują studiować lub zamieszkać w kraju niemieckojęzycznym. Kurs Schritte przygotowuje do nowych egzaminów Start Deutsch 1, Start Deutsch 2 oraz Zertifikat Deutsch.

nasza cena:
32,50 zł
cena rynkowa: 39,00 zł

Stanisław Bęza

Nowe repetytorium z gramatyki języka niemieckiego

Nowe repetytorium z gramatyki języka niemieckiego

Niniejsza publikacja to poszerzone wydanie cieszącego się dużą popularnością Nowego repetytorium z gramatyki języka niemieckiego. Zwiększono liczbę ćwiczeń dotyczących zagadnień sprawiających szczególną trudność uczącym się języka niemieckiego oraz wychodzące naprzeciw wymogom Nowej Matury, wprowadzono wiele nowych, interesujących zagadnień gramatycznych.

nasza cena:
30,00 zł

 

Reklama 

Przysłowia
Tagi
Wakacje za ...
Odwiedzający stronę


Liczba gości:

 2